"Rizespor maçını kazanıp çıkışa geçeceğiz"

Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, ligde geride kalan 5 haftanın sonunda kendisini en çok üzen şeyin istediği kadro bütünlüğünü ve oyun planını saha yansıtamamaları olduğunu söyledi. Bektaş, oynayacakları Rizespor maçı için ise, "Rize'de kazanma gücümüz var. İnşallah gidip kazanır Sivasspor maçını telafi ederiz" dedi.

"Rizespor maçını kazanıp çıkışa geçeceğiz"
23 Ekim 2020 - 16:53 - Güncelleme: 23 Ekim 2020 - 16:55

Hes Kablo Kayserispor, bay geçecekleri haftada çalışmalarını sürdürüyor. Teknik Direktör Bayram Bektaş yönetimindeki oyuncular kulüp tesislerinde toplanarak çalışmalarını sürdürdü. Bektaş, 3-1 mağlup oldukları Sivasspor maçını değerlendirerek, "Sivasspor maçı için çok üzüldük. Çünkü maçı kazanmak adına bütün çalışmalarımızı yapmıştık. O motivasyonla sahaya çıktık, iyi de başladık aslında. Ama futbolda bazen basit hatalar, bireysel hatalar veya istenmeyen faktörlerden dolayı geriye düşebiliyorsunuz. Bizim de beklemediğimiz bir sonuçtu, aslında çok basit oldu. Gerçekten Sivasspor önemsenecek bir rakip, iyi de bir kadroya sahip. Ancak biz kazanmak inancıyla sahaya çıktık. Hata üstüne hata yaparak ilk golü yedik. Kopyasıyla ikinci golü yedik. Maalesef kırmızı karttan sonra gerideyken 10 kişi kalmak oyun dengesini daha çok bozuyor. Bu şekilde bir maç kaybettik. Çok üzüldük, kazanabileceğimiz bir maçtı" ifadelerini kullandı.

"Beni en çok üzen oyun planını yansıtamamak"
Geride kalan 5 haftada kendisini en çok üzen tarafın kadro bütünlüğünü sağlayamamak ve oyun planını sahaya yansıtamamak olduğunu vurgulayan Bektaş, "5 hafta bitti, sonucuna bakıyorum. Beni en çok üzen taraf istediğimiz kadro bütünlüğünü, oyun planını yansıtamadık. Kanat oyuncularımız yok, covid pozitif oyuncularımız var. Bunların hepsi baktığınız zaman bizi etkiliyor aslında. Yeni yönetmeliğe göre artık maçlar ertelenmeyecek. Biz bunların hepsini dikkate alıyoruz. Öncelikle sakat oyuncularımızın düzelmesini bekliyoruz, buna karşın pozitif çıkan oyuncularımızın negatife dönmesini bekliyoruz. Bu bir hafta içerisinde pozitiflerin negatife dönmesi zor gözüküyor. Sapunaru'nun testi pozitif, Oğuzhan'ın ikinci testi pozitif, Attamah'ın ikinci testi pozitif. Lopes geri döndü. Henrique sakatlıktan döndü, bir tek Manzala kaldı. Biz de buna karşılık U-19 takımıyla bir maç yapacağız. Zaten gençlerimizi biliyoruz, tanıyoruz. Yönetmelik yürürlüğe girerse, çok fazla pozitif çıkarsa ona karşı biz de önlemimizi alıp genç takımdan takviyelerle maça çıkacağız" diye konuştu.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum