Kayseri Kırgız Büyükelçi, Vali Düzgün'e 'Çepken' Giydirdi

Kırgız Büyükelçi, Vali Düzgün'e 'Çepken' giydirdi KIRGIZİSTAN Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'e, Kırgız milli kıyafetlerinden başlık ve 'Çepken' (cepken) giydirdi.

Kayseri Kırgız Büyükelçi, Vali Düzgün'e 'Çepken' Giydirdi
02 Mayıs 2015 - 13:04 - Güncelleme: 02 Mayıs 2015 - 14:18
Reklam

Kırgız Büyükelçi, Vali Düzgün'e 'Çepken' giydirdi

KIRGIZİSTAN Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'e, Kırgız milli kıyafetlerinden başlık ve 'Çepken' (cepken) giydirdi.

Büyükelçi Dzhunusoy, inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri'ye geldi. Konuk Büyükelçi, Vali Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarette kısa bir açıklama yapan büyükelçi, dost ve kardeş iki ülkenin her alanda işbirliğini geliştirmek istediklerini, bu amaçla Kayseri ziyaretinin de büyük önem taşıdığını bildirdi. Kayseri'nin ticaret alanındaki ününü bildiklerini ve bundan faydalanmak, ortak çalışmalar yapmak istediklerini ifade etti. Dzhunusov, "Türkiye ile Kırgızistan arasında son yıllarda artan ilişkileri daha da ileri götürmek istiyoruz. Bu nedenle, Türkiye'nin önemli şehirlerini ziyaret ediyoruz. Türk ve Kırgız işadamlarını ortak yatırımlar yapmaya davet ediyoruz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Valisi Orhan Düzgün de, Türkiye ile Kırgızistan'ın tarihi kökleri bulunan iki millet olduğunu ve iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileri götürülmesi gerektiğini kaydetti. Kayseri'nin ticaretteki başarılarına, son yıllarda diğer alanlardaki başarılarını da eklediğini dile getiren Vali Düzgün, "Kayseri ticaretin yanı sıra, spor, turizm ve eğitim alanında da ülkemizin aşama kaydeden illeri arasındadır. Kayseri'nin tanıtımına ve her alanda gelişmesine büyük önem veriyoruz" diye konuştu.

Ziyarette konuk Büyükelçi Dzhunusov, Vali Düzgün'e ülkesinin milli kıyafetlerinden başlık ve Çepken giydirdi. Düzgün de büyükelçiye, Kültepe-Kaniş Karum kazı alanından çıkarılan bir anforanın imitasyonunu hediye etti. Büyükelçi, Valilik Şeref Defteri'ni de imzaladı. Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, valilik ziyaretinin ardından Kayseri Sanayi Odası ve Ticaret Odası'nı da ayrı ayrı ziyaret ederek, sanayici ve işadamlarıyla görüştü.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum