İdeal Eğitim Koleji Öğrencilerinden Barış Pınarı'na Destek Mektubu

Talas ilçemizde faaliyet gösteren İdeal Eğitim Koleji öğrencileri Barış Pınarı Harekatı’na katılan Kahraman Mehmetçiğe destek için mektup kampanyası başlattı.

İdeal Eğitim Koleji Öğrencilerinden Barış Pınarı'na Destek Mektubu
12 Ekim 2019 - 09:28

Öğrenciler harekâtta görev alan askerlere hitaben yazdıkları mektuplarla kahraman Mehmetçiğe moral vermek istediklerini söylediler.

Kampanyaya destek veren öğrenciler mektupları gönderirken verdikleri mesajlarla herkesi duygulandırdı.

“Biz burada eğitim öğretimimize devam edebiliyorsak, cephede göğüs göğüse çarpışan, mücadele veren Mehmetçiklerimiz sayesindedir. Bizler de onlara destek ve moral olması için mektup göndermek istedik. Bilsinler ki, tüm Türk Milleti olarak kadınıyla – erkeğiyle, çocuğuyla – yaşlısıyla yüreklerimiz onlar için atıyor. İnanıyoruz ki onlar bizlere güven verirken, düşmanlarımıza da korku salıyorlar. Hepimiz birer Mehmetçiğiz. Ve sıramız geldiğinde de aynı onlar gibi seve seve cepheye koşmaya hazırız. Bu vatanı dedelerimiz kolay kazanmadı. Edirne’den Ardahan’a her bir karış toprağımız şehitlerimizin kanıyla sulandı. Ulu Önder Mustafa Kemal’in öncülüğünde dedelerimizin bizlere emanet ettiği bu vatan, onların bize en büyük mirasıdır. Toprağımızı çiğnetmeyiz, bayrağımızı indirtmeyiz. Vatanımıza kast edecek üç-beş çapulcuya pabuç bırakmayız. Bizler de ilelebet bu bayrağı dalgalandıracağız. Tüm dünya bilsin ki biz Türk Milletiyiz. Her zaman güçlüyüz, her zaman cesuruz, her zaman hazırız. Ne mutlu Türküm diyene!”

Okul Müdürü Murat Öztemur, öğrencilerin bu hassasiyetinden dolayı çok duygulandıklarını, milli manevi değerlere duyarlı, bilgi ile donatılarak yetişecek olan ideal nesillerin vatanımıza ve milletimize hakkıyla sahip çıkacaklarına inandıklarını belirtti.

Yazılan mektuplar Barış Pınarı Harekatında görev alan Mehmetçiklere ulaştırılmak üzere 2. Ordu Komutanlığına gönderildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halil ÖNAL
    11 ay önce
    Böyle milli ve manevi değerlere duyarlı öğrenciler yetiştiren okulumuzu tebrik ederim.