Milyonlarca üniversite adayı için YKS maratonu bugün sona erdi. Hürriyet Mahallesi Esnaflar Sitesi Camii Hocası da YKS’nin ikinci oturumunda öğrenci ve öğrenci velileri için çay, çorba, su ve ekmek ikramında bulundu. Sabah erkenden çorbayı caminin bahçesinde hazırladıklarını söyleyen Hürriyet Mahallesi Esnaflar Sitesi Camii Hocası Battal Koç, “YKS sınavı öncesinde ilçe müftülüğümüz görev yaptığımız mahalledeki okullarda sınava girecek öğrenciler için birtakım hizmetlerde bulunmamızı istediler. Bizde ne yapabiliriz diye düşündük. Çay, çorba, hazır su ve ekmek getirdik. Okulun önünde sınava giren öğrencilere ve öğrenci celilerine ikramda bulunduk. Öğrencilerde velilerde bu durumdan memnun kaldı. Sabah namazından sonra camimizin bahçesinde kazanda çorbayı yaptık” ifadelerini kullandı.Konuyla ilgili konuşan Esnaflar Sitesi Dernek Başkanı Şeref Güleç ise, “Hocam bize bu fikri sundu, bende olumlu baktım. Elimizden geldiği kadarıyla ikimizde sabahtan uğraşıyoruz. Gelen velilere, öğrencilere ikram ettik” şeklinde konuştu.
İNTERNET
Yayınlanma: 09 Haziran 2024 - 17:04
Cami hocasından örnek davranış
Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi Esnaflar Sitesi Camii Hocası Battal Koç, sabah erken saatlerde hazırladığı çorba, ekmek, su ve ekmeği AYT sınavına girecek öğrenciler için Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu’nda ikramda bulundu.
İNTERNET
09 Haziran 2024 - 17:04